Elton i dedikon këngë nënës së ndjerë - Bota Sot
Elton i dedikon këngë nënës së ndjerë

Mediale Vip

E shtunë, 20 tetor 2018

Elton i dedikon këngë nënës së ndjerë

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 20:12
Elton John

Të enjten mbrëma, Elton John e nderoi nënën e tij të ndjerë Shirley gjatë performancës në Hamburg të Gjermanisë.

Këngëtari 70-vjeçar i dedikoi një interpretim emocional të këngës Your Song nënës së tij, pasi zbuloi se ai e shkroi këtë këngë të famshme në shtëpinë e saj, dhe se e mban mend “çdo sekondë”.

Ky nderim vjen vetëm dy ditë pasi Sheila ndëroi jetë “paqësisht dhe pa dhimbje” në moshën 92 vjeçare.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test