Ilaçi natyror që forcon imunitetin dhe ul presionin e gjakut

Mjekësi alternative

Ilaçi natyror që forcon imunitetin dhe ul presionin e gjakut

Më: 12 janar 2021 Në ora: 14:58
Ilustrim

Kjo është një recetë e thjeshtë dhe efikase, e cila do t’ju ndihmojë në rregullimin e presionit të gjakut, por shërben edhe për të forcuar edhe imunitetin.

Receta:

Merrni 5 lugë gjelle hala të pishës (të cilat i gjeni në dyqane të ushqimeve të shëndetshme)

– 2 lugë gjelle kaçë të imtësuar

– 2 lugë gjelle lëvore të qepës.

Përgatitja

Përzierjes qitni ujë të ftohtë, nxejeni derisa të vlojë.

Pas kësaj, ziejeni në zjarr të dobët për dhjetë minuta, të mbuluar.

Pasi që ta zieni këtë përzierje, lëreni që të qëndrojë 20 minuta dhe kullojeni.

Përdorimi: Pini gjysmë litri të kësaj pijeje gjatë ditës.

Pas 2 ditësh, përgatiteni pije të re. Duhet ta pini çdo ditë, për dy muaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat