Disa nga arsyet pse nuk mund të flini mirë natën

Mjekësi alternative

Disa nga arsyet pse nuk mund të flini mirë natën

Më: 8 maj 2022 Në ora: 08:30
Foto ilustrim

Shumë prej nesh janë të njohur me ndjenjën e bezdisshme të kthimit gjatë natës.

Ndërsa marrja e gjumit të mjaftueshëm është absolutisht jetike për shëndetin dhe mirëqenien tuaj të përgjithshme, shumë njerëz e kanë të vështirë të bien në gjumë të shpejtë dhe të zgjohen duke u ndier të ngarkuar. 

Siç rezulton, të thuash jo një filxhan kafe natën vonë mund të mos jetë e mjaftueshme t’i reduktoni edhe disa gjëra tjera.

Bright Side ka bërë disa kërkime për të gjetur arsyet e mundshme se pse nuk mund të fleni mirë.

1. Keni qilima në dhomën tuaj të gjumit.

2. Fundjavë në gjumë

3. Jeni duke ndjekur një dietë pa qumësht

4. Jeni duke e ndezur ngrohësin

5. Ju kënaqeni me ushqimet e natës.

6. Ju jeni duke bërë një dush të nxehtë para gjumit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat