Kura ideale, largon sheqerin dhe pastron stomakun nga toksinat

Mjekësi alternative

Kura ideale, largon sheqerin dhe pastron stomakun nga toksinat

Më: 16 qershor 2022 Në ora: 00:33
Foto ilustrim

Farat e lirit janë plot me vitamina, minerale dhe veti që përmirësojnë shëndetin tonë. Ndër të tjera, ne mund t’i përdorim ato për të pastruar stomakun nga toksinat dhe mbetjet.

Konsumimi i tyre redukton nivelet e sheqerit në gj ak dhe jep ndjesinë e ngopjes. Si rezultat, ju humbisni peshë!

Nëse doni të përfitoni nga të gjitha këto dobi të farave të lirit, duhet thjesht të konsumoni këtë pije 100% natyrale, e cila nuk shkakton ef ekte an ësore dhe përgatitet lehtësisht.

Përbërësit:

3 lugë me fara liri

1 litër ujë

Si përgatitet dhe si përdoret:

Gjëja e parë që duhet të bëni është të zieni ujin derisa të arrijë pikën e vlimit.

Pastaj vendosni farat e lirit në një termus dhe shtoni ujin e nxehtë. Ky proces duhet të bëhet gjatë natës dhe e lini deri ditën tjetër. Pas kësaj pini 1 gotë nga kjo pije para ngrënies së vakteve.

Nëse është e mundur të pini një filxhan shtesë gjatë ditës do të ishte akoma dhe më mirë. Kjo rutinë duhet të ndiqet për 10 ditë dhe pas 10 ditëve bëni një pushim, ju lutemi te na ndihmoni ne mirembajtjen e faqes vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat