Motorola paralajmëron ardhjen e telefonit të ri të menqur me kamerë prej 200 megapikselë

Mobile

Motorola paralajmëron ardhjen e telefonit të ri të menqur me kamerë prej 200 megapikselë

Më: 24 maj 2022 Në ora: 14:19
Foto ilustrim

Motorola përmes një “tejzeri” ka paralajmëruar ardhjen e një telefonit të ri të mençur, i cili do të ketë kamerë mjaft të fuqishme prej 200 megapikselë.

Menaxheri i përgjithshëm i kompanisë Lenovo që është në pronësi të Motorola, në rrjetin social Weibo ka publikuar një “tejzer” që paralajmëron ardhjen e pajisjes së re që ka një kamerë të sofistikuar.

Me këtë paralajmëron epokën e re sa i përket fotografive të shkrepura me telefonat e mençur. Megjithatë në këtë postim nuk zbulohen specifikat e mundshme, por paralajmërohet sensori prej 200 MP. Do të mund të ishte ai i Samsung ISOCECC HP1 që fillimisht ishte paralajmëruar gjatë vjeshtës së vitit të kaluar.

E pavarësisht se sensorët e mëdhenj janë diçka pozitive, sërish nuk duhet harruar se për një fotografi cilësore duhet pasur shumë megapikselë. Telefonat e ri të Motorola përfshirë Edge+ kanë pasur probleme me fotografim kur kishte më pak ndriçim – e si pasojë e kësaj realizoheshin fotografi jo edhe aq të qarta.

Ndërkaq ISOCELL HP1 përkrah teknikën 16x të riprodhimit të pikselëve që nënkupton se i lejon sensorët prej 200 MP të shkrepin fotografi prej 12.5 MP që janë më të qarta. Mediat të caktuara raportojnë se telefoni i ri mund të quhet Frontier. Aty do të jetë edhe procesori Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ekrani 6.7-inç OLED me frekuencë freskimi prej 144 Hz dhe mbushësi i shpejtë prej 125W.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat