Thashethemet thonë se iPhone 15 Ultra do të vijë me video 8K dhe jetëgjatësi më të mirë të baterisë

Mobile

Thashethemet thonë se iPhone 15 Ultra do të vijë me video 8K dhe jetëgjatësi më të mirë të baterisë

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 09:02
Foto ilustrim

Seria iPhone 14 doli vetëm javën e kaluar (përveç 14 Plus, i cili vjen muajin e ardhshëm) – është shumë herët për të nisur thashethemet për iPhone 15? Jo, ato kanë vazhduar për një kohë tani dhe LeaksApplePro sapo publikoi një numër parashikimesh.

Të gjitha modelet e iPhone 15 pritet të heqin dorë nga Lightning në favor të USB-C. Kjo nuk është për t’u habitur pasi USB-C do të bëhet i detyrueshëm në BE vetëm disa muaj pasi të dalë në shitje seria 15.

Mund të ketë disa riorganizime në formacion me modelin “Pro Max” duke u riemëruar “Ultra”. Analistët Ming-Chi Kuo dhe Mark Gurman tashmë kanë sugjeruar po ashtu, raporton GSM Arena.

Kjo ka kuptim pasi do të përputhet më mirë me skemat e emërtimit të Apple M1 dhe Watch. Gjëja interesante për iPhone 15 Ultra është se ai do të ketë disa pajisje ekskluzive.

Regjistrimi i videos 8K është një mundësi, megjithëse është e mundur që iPhone 15 Pro ta mbështesë gjithashtu. Kuo sugjeron gjithashtu që Ultra do të ketë ekskluzivisht një lente periskopi (6x ose 5x).

Gjithashtu, Ultra do të ketë jetëgjatësi të përmirësuar të baterisë, do të zgjasë 3-4 orë më shumë.

Me të gjitha këto përmirësime ekskluzive, iPhone 15 Ultra pritet të rritet në çmim në krahasim me 14 Pro Max, ndoshta duke filluar nga afro 1,200 euro, por kjo mbetet për t’u përcaktuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat