Samsung me reklamën e fundit kërkon që përdoruesit e Apple të kapërcejnë gardhin dhe të marrin një telefon të palosshëm nga ta

Mobile

Samsung me reklamën e fundit kërkon që përdoruesit e Apple të kapërcejnë gardhin dhe të marrin një telefon të palosshëm nga ta

Më: 6 nëntor 2022 Në ora: 08:45
Foto ilustrim

Një kopsht me mure i Apple është një “realitet” në reklamën më të fundit nga Samsung – dhe në kufijtë e atij kopshti nuk ka telefona të palosshëm. Ata po vijnë plotësisht, por ju duhet të prisni. “Kjo është ajo që ne bëjmë, ne presim”, thotë karikatura e një përdoruesi të Apple brenda kësaj reklame.

Gjigandi korean i teknologjisë beson se ka lexuar mirë udhërrëfyesin e Apple kur bëhet fjalë për pajisjet e palosshme – vlerësimet e brendshme thuhet se tregojnë për një lansim debutues në 2024.

Ky tifoz imagjinar i Apple nga reklama do të duhet të presë dhe të shikojë tek lansohen Galaxy Z Fold5 dhe Z Fold6, dy gjenerata të Z Flips gjithashtu, përpara se Cupertino të nxjerrë në treg pajisjen e vet të palosshme, kjo nëse vlerësimet e Samsung janë të sakta.

Thënë kjo, pajisja e parë e palosshme e Apple mund të mos jetë as telefon – si Samsung ashtu edhe analistët e pavarur besojnë se do të jetë një pajisje e tipit iPad. Kështu që tifozi i Apple mund të duhet të presë edhe më gjatë për një iPhone të palosshëm.

Meqë ra fjala, GSM Arena thotë mos u bazoni shumë në këtë duel, i cili po bazohet në reklama mes gjigantëve të teknologjisë – është thjesht reklamë për ta. Disa vite më parë Samsung publikoi reklama që talleshin me Apple për heqjen e portit të kufjeve, më pas i fshehu në heshtje teksa hoqi po të njëjtin port nga Galaxy Note10.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat