Një 100-vjeçare shtatzanë

Ndryshe

Një 100-vjeçare shtatzanë

Më: 11 janar 2021 Në ora: 18:11
Foto Ilustrim

Një stër-stërgjyshe që po mbush gati 100 vjeç ka marrë një letër nga spitali ku i thuhet se është shtatzanë. Baffled Doris Ayling i është caktuar një takim me gjinekologen prenatale dhe i është kërkuar të dorëzojë një kampion urine për analiza.

Nëna e 3 fëmijëve nga Britania ka qeshur me të madhe kur ka marrë këtë letër dhe e ka bërë atë publike në revistën “The Sun”.

Spitali “Fareham Community Hospital” në Hampshire e ka pranuar gabimin dhe ka dërguar më pas një letër ndjese. “Kam 3 fëmijë dhe 20 nipër, por nuk kam qenë shtatzënë për 70 vite” – tha ajo duke qeshur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat