Momenti kur “tornadot e mushkonjave fshehin diellin”

Ndryshe

Momenti kur “tornadot e mushkonjave fshehin diellin”

Më: 19 korrik 2021 Në ora: 15:46
Foto

Një moment kur “tornadot e mushkonjave fshehin diellin” në një rajon rus gjatë fundjavës është kapur nga kamerat dhe pamjet janë publikuar në internet.

Kolona të mëdha, me lëvizje të shpejtë, të përbëra nga miliona insekte u panë në bregun lindor të Kamchatka, duke shkaktuar edhe shqetësim midis vendasve.

Nga një distancë, pamjet nga rajoni dukej se tregonin një tornado që trazonte pluhur dhe papastërti në ajër.

Por kur u filmuan nga brenda reve, pamjet treguan se tornadot në të vërtetë përbëheshin nga miliona insekte.

“Nuk ishte një përvojë e këndshme pasi mezi e shihja rrugën. Nuk guxoja të hapja dritaret e mia”, kujton Alexei, nga Ust-Kamchatsk.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat