Ritja e mustaqeve tek femrat, bëhet trend i ri botëror

Ndryshe

Ritja e mustaqeve tek femrat, bëhet trend i ri botëror

Më: 19 gusht 2021 Në ora: 00:28
Ilustrim

“Unë që nxjerr në pah mustaqet nuk jam duke thënë që: ‘Hej, ju dukeni tërheqëse me këtë’.

Në vend të kësaj, kjo po shërben si një kujtesë se ato nuk duhet të heqin qimet e fytyrës për t’u parë si femra. Në vitin 2021 ekzistenca e një gruaje është ende e përqendruar kryesisht në atë sesi burrat i shohin ato.

Unë dua që njerëzit të gjejnë zgjedhje për trupin e tyre pa pasur frikë nga gjy*kimi”

Standardet e bukurisë ndryshojnë gjithmonë. Dhe Joanna Kenny di shumë për mënyrën sesi të mos qenit në gjendje për të vazhduar në ndjekje të këtyre standardeve mund të rrëzojë vetëvlerësimin e një gruaje.

Si estetiste, ajo takon shumë gra që i bëjnë të dyshojnë në bukurinë e tyre dhe për këtë arsye dha opinionet e saj në lidhje me standardet e sotme të bukurisë…

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat