Burri dënohet me burg përjetë, vrau gruan me një gjarpër në krevat

Ndryshe

Burri dënohet me burg përjetë, vrau gruan me një gjarpër në krevat

Më: 13 tetor 2021 Në ora: 19:12
Foto ilustrim

Një vrasje krejt e pazakontë në shtetin e Kollam në Indi, ku një i ri u dënua me burg përjetë pasi vrau gruan e tij me një gjarpër.

I riu 28-vjeçar, punonjës i një banke vendosi një gjarpër kobra në krevat dhe priti deri sa ai pickoi për vdekje bashkëshorten e tij 25 vjeçare.

Nga sa mësohet nga mediat indiane, i riu kishte tentuar edhe njëherë tjetër ta vriste bashkëshorten e tij, me të njëjtën mënyrë, por gjarpri i radhës së parë kishte qenë nepërke dhe mjekët arritën ta shpëtonin të renë.

Hetuesit arritën të zbulojnë se ngjarja nuk ishte aksidentale pasi kontrolluan telefonin e 28-vjeçarit ku zbuluan bisedat e tij me tregtarët klandestinë të reptilëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat