Pasaniku misterioz ndan miliona euro për një qytet të vogël në Slloveni

Ndryshe

Pasaniku misterioz ndan miliona euro për një qytet të vogël në Slloveni

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 21:10
Foto ilustrim

Një bamirës anonim ka dhuruar miliona euro në një qytet të vogël në Slloveni.

Sipas mediave të huaja,  një bamirës i panjohur, i cili dihet se është vetëm ish-banor, tashmë ka dhuruar donacione të rëndësishme për banorët dhe komunën e Prevaljes.

Caritas do të marrë disa tonë ushqime, libra për të gjithë nxënësit e shkollës, kurse kurset për mësuesit dhe dy milionë euro për parkun e ardhshëm sportiv.

Vendasit, edhe nëse e dinë se kush është, nuk duan të thonë sepse duan të ruajnë identitetin e tij.

Ai së pari iu drejtua Caritas -it lokal, të cilit i dhuroi disa tonë ushqim.

Gazetarët kanë treguar se bëhet fjalë për një person që ka shkuar në shkollën fillore në Prevalje dhe i cili prej vitesh ka dhuruar mjete për edukimin e mësuesve.

Mirëpo, befasia më e madhe ishte kur në Komunën e Prevaljës zbuluan se humanitari ka dhuruar rreth dy milionë euro për ndërtimin e një parku sportiv. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat