"Vaksina vret njerëzit"/ Skeptikja e njohur e ekzistenës së CoVID-19 vdes pas infektimit

Ndryshe

"Vaksina vret njerëzit"/ Skeptikja e njohur e ekzistenës së CoVID-19 vdes pas infektimit

Më: 9 janar 2022 Në ora: 15:26
Gjëja e fundit që ajo postoi ishte një foto nga spitali ku po ventilohej.

Cirsten Weldon e mohoi Coronën, besonte në teoritë e konspiracionit të Qanon dhe u bërtiti njerëzve që donin të vaksinoheshin. Tani ajo ka vdekur pas një infeksioni me Covid-19, shkruan blick,ch transmeton "Bota sot".

Skeptikja amerikane ndaj koronës dhe kundërshtarja e vaksinimit Cirsten Weldon vdiq pasi u infektua me Covid-19. Këtë e raportojnë njëzëri disa media amerikane.

Weldon ishte një nga zërat e njohur të skepticizmit në SHBA. Dhjetëra mijëra fansa e kanë ndjekur në rrjetet sociale. Aty ajo përhapi teori konspirative nga grupi konspirativ Qanon.

Njerëzit kundërshtonin përpara qendrës së vaksinimit

Ndër të tjera, aktivistja paralajmëroi njerëzit që të mos vaksinohen kundër koronës. Vaksina do të vriste njerëz. “Vetëm idiotët i injektojnë këto gjëra djallëzore”, tha Weldon në një video.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat