I vdekuri ‘kthehet në jetë’ dhe fillon të ecë brenda morgut, ministria e shëndetësisë reagon për videon që u bë virale

Ndryshe

I vdekuri ‘kthehet në jetë’ dhe fillon të ecë brenda morgut, ministria e shëndetësisë reagon për videon që u bë virale

Më: 24 janar 2022 Në ora: 22:13
Pamje nga video

Në rrjetet sociale në Rusi prej disa ditësh janë shfaqur pamjet e kamerave të sigurisë brenda një morgu, ku shihet se si trupi i një burri të mbuluar me çarçaf “rikthehet në jetë”, ngrihet në këmbë dhe fillon të ecë.

Deri më tani thuhej se videoja është realizuar në Tver, qytet ky në pjesën perëndimore të Rusisë dhe fillimisht ishte publikuar në mënyrë anonime

Punonjësit e morgut nuk kanë komentuar asgjë lidhur me këtë çështje, ndërsa ka pasur zëra që thonë se kjo është një shaka dhe një “skenar”.

Pas këtyre zërave ka ardhur dhe reagimi nga ministria e shëndetësisë në Rusi.

“Videoja është fake. Dhoma në video që pretendohet të jetë një hapësirë brenda morgut në Tver – nuk duket të jetë origjinale. Në Tver nuk ka morg të ngjashëm me atë në video”, ka njoftuar ministria ruse e Shëndetësisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat