​Gruaja nga India i shkroi vëllait të saj një letër të gjatë 434 metra

Ndryshe

​Gruaja nga India i shkroi vëllait të saj një letër të gjatë 434 metra

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 23:35
​Gruaja nga India i shkroi vëllait të saj një letër të gjatë 434 metra

Një letër 434 metra e gjatë me peshë 5 kilogramë u shkrua kur një grua nga Kerala e Indisë ngushëlloi vëllain e saj më të vogël që harroi t'ia uronte Ditën Ndërkombëtare të Vëllezërve këtë vit, pasi ai ndaloi telefonatat e saj dhe madje e bllokoi në WhatsApp.

Duke kuptuar se sa i lënduar duhet të ketë qenë vëllai i saj i vogël, një student i inxhinierisë mekanike në vitin e katërt, duke mos i uruar ditën e vëllezërve, Krishnapriya, vetë inxhiniere, vendosi t'i shkruante një letër për lidhjen që ndajnë dhe dashurinë e saj për të.

"Kam harruar t'i uroja në ditën e vëllait të tij. Në mbrëmje ai nuk merrte më telefonatat e mia dhe gjithashtu më bllokoi në WhatsApp. Kështu që vendosa t'i shkruaj një letër. Fillova të shkruaj në fletë me madhësi A4, por shpejt e kuptova se nuk do të mjaftonte sepse kam shumë për t'i përcjellë," tha ajo.

“Kjo është arsyeja pse vendosa të blej fletë më të gjata. Por kur shkova në treg, ata thanë se kishin vetëm fletët e kontabilitetit që ishin më të gjata. Kështu që solla në shtëpi 14 rrotulla. Mu deshën rreth 12 orë për të përfunduar të gjithë letrën, e cila ishte 434 metra e gjatë dhe peshonte 5 kg”, shtoi ajo.

Krishnapriya tha më tej se në letrën e saj ajo shkroi për jetën e vëllait të saj Krishnaprasad nga lindja e tij deri në jetën e tij studentore sot dhe gjithashtu përfshiu momentet që ata ndanë dhe dashurinë që ndanë për njëri-tjetrin.

“Ne jemi shumë të lidhur me të gjithë dhe ndajmë një marrëdhënie shumë miqësore dhe kur u rritëm ishim si binjakë, sepse në raste të veçanta në familje vishnim fustane të së njëjtës ngjyrë”, shtoi ajo.

Efekti i letrës së gjatë dhe të vështirë të motrës së tij mund të shihej qartë në fytyrën e buzëqeshur të Krishnaprasadit, i cili tha për mediat se ishte shumë i lumtur që e mori atë.

"Unë u lëndova dhe u zhgënjeva kur ajo nuk më uroi ditën e vëllait këtë vit. E telefonova më vonë gjatë ditës, por ajo ishte e zënë me punë, kështu që nuk fola gjatë dhe e mbylla telefonatën. Pas kësaj, e bllokova në Whatsapp. Ajo duhet të jetë ndjerë keq për atë që ndodhi dhe për këtë e ka shkruar letrën. U gëzova shumë kur e mora”, tha ai duke buzëqeshur.

Letra që ndihmoi në pajtimin e tyre mund të gjejë së shpejti një vend në Librin e Rekordeve Botërore Guinness si letra më e gjatë e shkruar ndonjëherë që kur Krishnapriya dërgoi një kërkesë për të njëjtën gjë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat