Fëmija vetëm 8 muajsh gëlltit prerësen e thonjve

Ndryshe

Fëmija vetëm 8 muajsh gëlltit prerësen e thonjve

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 07:41
Foto ilustrim

Një prefse thonjsh i është hequr një foshnjeje vetëm 8 muajshe pasi ajo e kishte gëlltitur aksidentalisht.

Ishin rrezet X ato që treguan prefsen 5 cm të gjatë në fytin e foshnjes.

Ngjarja ndodhi më 19 shtator, në Indinë Perëndimore.

Operacioni për heqjen e saj zgjati rreth 1 orë ndërsa fëmija po shërohet dita ditës dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Por këto lloj aksidentesh nuk janë të rralla, shkruan The Mirror.

Vitin e kaluar, një nënë mori urgjencën në telefon pasi vajza e saj gjashtë vjeçare gëlltiti 23 magnetë.

Fëmija kishte luajtur me magnet në shkollë përpara se t'i merrte në shtëpi për të bërë bizhuteri për një kukull në Leëes, Sussex.

Gjatë disa ditëve, ajo gëlltiti 23 nga magnetët e fortë që i shkaktuan probleme me zorrët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat