​Britaniku u godit nga rrufeja ndërsa ishte ulur në divan

Ndryshe

​Britaniku u godit nga rrufeja ndërsa ishte ulur në divan

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 18:46
Aidan Rowan

Aidan Rowan ishte ulur në shtëpi duke luajtur në PlayStation, kur dëgjoi një zhurmë të fortë rreth orës 22:30, e ndjekur nga një ndjenjë e rëndë në trupin e tij.

Ai ra në gjunjë dhe familjarët e tronditur e dërguan në spital. Ai u mbajt nën vëzhgim për disa orë para se të lirohej me ilaçe kundër dhimbjeve, transmeton Metro.

“Isha në divan duke luajtur. Kishte një kërcitje shumë të fortë bubullimash dhe ndjeva një ndjenjë shumë të rëndë në të gjithë trupin tim dhe më pas nxehtësi të fortë në dorën time të djathtë ku janë djegiet tani. Mu desh rreth një minutë për t'u rikuperuar”, tregon Rowan.

Ai tha se mund të shihte flluska që formoheshin në dorën e tij.

“Më futën në dhomën e vlerësimit dhe më thanë se dukej sikur ishte goditur nga rrufeja. Nëntë mjekë nga departamente të ndryshme erdhën për të më ekzaminuar dhe më vendosën në një monitor të zemrës dhe më bënë analizat e gjakut. Në fillim zemra më rrihte në mënyrë të çrregullt, por kur u stabilizua pas katër orësh, arrita të shkoja në shtëpi”, tregon ai.

Për fat të mirë, Rowan mbeti vetëm me një seri plagësh në krahun e tij të majtë dhe një djegie "shpërthimi ylli" në krahun e djathtë, por ai thotë se mund të kishte qenë shumë më keq.

Ai tha se mjekët besojnë se rrufeja "u hodh nga uji dhe përmes dritares" pasi moti i nxehtë ngurtësoi tokën, duke bërë që uji i shiut të mblidhej sipër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat