E rrallë/ Zhytësit filmojnë gjallesën gjigante me madhësinë e një Smart-i

Ndryshe

E rrallë/ Zhytësit filmojnë gjallesën gjigante me madhësinë e një Smart-i

Më: 21 janar 2023 Në ora: 10:15
Gjallesa gjigante me madhësinë e një Smart-i

Një video e marrë nga zhytës japonezë tregon një kallamar të rrallë gjigant me përmasa 2.5 metra (pothuajse gjatësia e një Smart) duke notuar në brigjet perëndimore të Japonisë.

Këto ekzemplarë jetojnë në ujërat që rrethojnë vendin dhe vetëm herë pas here i afrohen bregut. 

Nuk ndodh shpesh që të mund të vërehen në mjedisin të tilla.

Mirëpo kjo video tregon pak nga spektakli i tij.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat