E rrallë/ Zhytësit filmojnë gjallesën gjigante me madhësinë e një Smart-i

Ndryshe

E rrallë/ Zhytësit filmojnë gjallesën gjigante me madhësinë e një Smart-i

Më: 21 janar 2023 Në ora: 10:15
Gjallesa gjigante me madhësinë e një Smart-i

Një video e marrë nga zhytës japonezë tregon një kallamar të rrallë gjigant me përmasa 2.5 metra (pothuajse gjatësia e një Smart) duke notuar në brigjet perëndimore të Japonisë.

Këto ekzemplarë jetojnë në ujërat që rrethojnë vendin dhe vetëm herë pas here i afrohen bregut. 

Nuk ndodh shpesh që të mund të vërehen në mjedisin të tilla.

Mirëpo kjo video tregon pak nga spektakli i tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat