Alarm në avion/ Stjuardesa u bën kërkesën e çuditshme pasagjerëve: Dikush duhet të zbresë!

Ndryshe

Alarm në avion/ Stjuardesa u bën kërkesën e çuditshme pasagjerëve: Dikush duhet të zbresë!

Më: 11 mars 2023 Në ora: 09:06
Pamje nga aeroplani Londër - Milano

Një incident i pazakontë është shënuar në linjën e avionit Londër - Milano. 

“Aeroplani peshon shumë, dikush duhet të zbresë”, kjo është fraza që u thanë pasagjerëve teksa ishin ulur në vendet e tyre.

Bëhet fjalë për fluturimin Az227 të Ita Airways që niset nga aeroporti i qytetit të Londrës, i operuar nga German Airways dhe i drejtuar për në Milano.

“Science fiction”, komentoi gazetarja.

Duke llogaritur se pesha e tepërt arrinte në rreth 500 kilogramë, disa pasagjerëve iu kërkua të zbrisnin. Në shkëmbim? 250 euro secila.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat