E pazakontë/ Ai 85 - ajo 24, njihuni me burrin që dëshiron të bëhet baba me gruan 61 vite më të re

Ndryshe

E pazakontë/ Ai 85 - ajo 24, njihuni me burrin që dëshiron të bëhet baba me gruan 61 vite më të re

Më: 22 prill 2023 Në ora: 11:03
Miracle Pogue dhe Charles Pogue

Dashuria nuk njeh moshë dhe shprehje e kësaj është edhe ky çift.

Një çift i martuar me një diferencë moshe 61-vjeçare janë zotuar të krijojnë një familje, pavarësisht se burri 85-vjeçar është 10 vite më i madh se sa gjyshi i gruas së tij. Miracle Pogue, 24 vjeç, u takua me bashkëshortin Charles Pogue, 85 vjeç, kur ajo po punonte në një lavanderi në vitin 2019, SHBA dhe dyshja krijuan shpejt një romancë.

Pavarësisht diferencës së moshës 61-vjeçare, dyshja po kërkojnë fertilizim invitro me shpresën për të krijuar një familje për të siguruar që Charles, i cili nuk ka fëmijë, të lërë pas një brez të ri. Agjenti i pasurive të paluajtshme në pension Charles më në fund vendosi të pranojë ndjenjat e tij për infermieren një vit pasi u takuan dhe ai i propozoi në shkurt 2020.

Miracle thotë se nëna e saj Tamika Phillips dhe gjyshi Joe Brown, e mbështetën lidhjen që në fillim pasi panë se sa të lumtur e bënte pensionisti, por babai i saj Kareem Phillips, ishte më i vështirë për t’u bindur.

‘Charles sillte një veshje dhe donte vetëm që unë t’i shërbeja. Një ditë ai hyri me vals aty dhe hodhi një copë letër poshtë dhe tha “shkruani numrin tuaj” sikur të ishte lojtar. Ai ishte kalorësi im me parzmore të shndritshme. Ne kishim një atmosferë të mirë, ai nuk më bëri të ndihesha e çuditshme. Ishte bisedë e mirë, më bëri të ndihem rehat. E dija që ishte më i madh, por nuk e dija saktësisht moshën e tij. Kur kuptova se isha shumë thellë, kaluan disa muaj dhe tashmë kisha ndjenja për të. E mora vesh në bisedë kur pyetëm njëri-tjetrin datën e lindjes dhe ai tha se kishte lindur në vitin 1937. Nuk më intereson nëse është 100 apo 55 vjeç, më pëlqen për të. Mendova se ai ishte ndoshta 60 ose 70 vjeç sepse duket shumë mirë. Ai është gjithmonë në këmbë dhe aktiv," tha Miracle.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat