Mami dhe vajza durojnë vështirësitë për të mbaruar kolegjin së bashku

Ndryshe

Mami dhe vajza durojnë vështirësitë për të mbaruar kolegjin së bashku

Më: 16 maj 2023 Në ora: 18:44
Elizabeth Meyer dhe Alissa

Një nënë 50-vjeçare dhe vajza e saj 25-vjeçare do të diplomohen së bashku të premten me notat më të mira drejtpërsëdrejti nga një program diplomimi në një universitet të Teksasit – hera e pestë që ata kanë përfunduar programet e kolegjit së bashku.

“Ajo është shoqja ime më e mirë”, tha 25-vjeçarja Elizabeth Meyer. “Të gjithë shokët tanë të klasës e quajnë “mami”.

Elizabeth dhe nëna e saj Alissa veshin uniformën për të tretën herë të premten pas përfundimit të një programi Master të Punës Sociale në Universitetin e San Antonios në Teksas.

Dyshja kanë fituar gjithsej pesë diploma së bashku.

Ato të dy e përfunduan programin me një notë mesatare 4.0. Secila prej tyre mban tre diploma të asociuara – në studime të përgjithshme, studime ndërdisiplinore dhe shkenca sociale – nga Kolegji Qendror i Teksasit dhe një diplomë Bachelor nga Mary Hardin-Baylor, një universitet privat i krishterë në Teksasin qendror.

Gratë Meyer po planifikojnë një pushim të shkurtër para se të kthehen për një doktoraturë. Një raport nga WOAI, dega e NBC-së në San Antonio, thotë se ata po e marrin veten pasi më parë humbën shtëpinë e tyre për shkak të uraganit Harvey dhe jetuan jashtë një hoteli për tre vjet.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat