Linja ajrore e ngatërron gruan 101-vjeçare me një fëmijë

Ndryshe

Linja ajrore e ngatërron gruan 101-vjeçare me një fëmijë

Më: 28 prill 2024 Në ora: 09:29
Ish-infermierja

Një grua 101-vjeçare vazhdon të ngatërrohet me një fëmijë për shkak të një gabimi me sistemin e rezervimeve të një linje ajrore.

Problemi ndodh sepse sistemet e American Airlines me sa duket nuk mund të llogarisin që gruaja ka lindur në vitin 1922 dhe jo në 2022, shkruan BBC.

Pra sistemi kompjuterik i aeroportit nuk është në gjendje të përpunojë një datë lindjeje deri në 100 vjet më parë.

Ish-infermierja, e cila fluturon çdo vit për të parë familjen dhe për t’i shpëtuar dimrave të ftohtë, thotë se në të dyja rastet stafi i American Airlines ishte i sjellshëm dhe i dobishëm, pavarësisht nga konfuzioni.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat