Dasmë të madhe do të këtë Kosova - Bota Sot
Dasmë të madhe do të këtë Kosova

Opinione

Dasmë të madhe do të këtë Kosova

Nga: Binak Maxharraj Më: 22 maj 2019 Në ora: 22:44
Binak Maxharraj

Kosova së shpejti do të këtë dasmën të madhe që s'mbahet mend ndonjëherë. Nuses së re viç i është nda vada. Po bëhen edhe përgatitjet e fundit për këtë dasmë të madhe

Nuses se re( Lugina se Preshevës0 po i ngjitet kana. Më tërë hijeshi e sajë po bënë divan. Organizimin për përcjelljen e nuses për në Kosovë e kanë marr përsipër Aleksandër Vuçiq më Ivica Samitin, të cilët edhe nuk po shitën në disponim të mirë qe po e martojnë më të bukurën e atdheut për Hashim Thaçin.

Kurse nga ana tjetër në Kosovë po behën përgatitjet e fundit për të shkuar më e marr nusen. Bajraktari i kësaj dasmë në Kosovë do të jetë Hashim Thaçi më elitën e tij pro ruso-serbe. Në këtë dasmë janë ftuar shumë personalitete shtetërore dhe ndërshteterore. I është dërguar ftesa Jon Bostonit, z/kancelarit të dorëheqje Austriak Skrami si anëtar i elitës pro ruse. Por më një thirrje të posaçme për këtë dasëm është thirr edhe komunistja pro ruse e proserbe Federica Mishërimi e cila da ta marrë nusen nga dasmorët per ta quar në altarin e dhëndrit. Ndoshta i plase zemra dhe vendos edhe ajo ti kaloj do qaste me dhëndërinë Më pranin e sajë veç sa do ta zbukuroj madhështi e dasmës.

Krushqive të kësaj dasmë te madhe në Kosovë do t'i prij bajraktari i sajë Hashim Thaçi Janë thirrë për këtë edhe këngëtarët më të njohur të estradës kosovare, që më surla e tupana dhe më këngë trimërinë do shkojnë më e marrë Nusen(Luginln e Preshevës). Bajraktari Hashim Thaçi ne krye të dasmorëve di ta bartë flamurin shtetëror dhe jo atë kombëtare, sepse do të ishte vajë halli për të nga Vuqiqi.

Por në dasmën e madhe ne Kosovë do te vijnë edhe me të merituarit nga komplotostet si Edi Rama, djali i Sorosit por edhe më i përdhelur pro rus e pro serb Baton Haxhiu i cili eshte autorizu për organizimin e brendshëm të dasmës.

Janë thirr edhe më qindra e mijëra krushqi, persona te shquar e familjar të cilët do të vijë më bakshishe dhe dhurata të mëdha.

Krushqit pasiqë të arrijnë përtej kufirit atje i pretë Aleksandër Vuliqi dhe Ivica Daçia të cilët do të ia bëjnë "përhajrë" nusen e re Hashim Thaçit që po kthehet në atdhe.

Pas përcjelljes se krushqive Aleksander Vuqiqi dhe Ivica Daqiqi do te ia japin Thaçit nje  zarf(pliko) në të cilin shkruan ja pash hajrin këtij pazari nga sot Veriu i Kosovës është i joni(i Serbisë).Ktheu mbeti me gishta ne goje Hashim Thaçi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...