Në pritje të një “JO-je” Amerikane! Gjermania, i tha JO “korigjimit” - Bota Sot
Në pritje të një “JO-je” Amerikane! Gjermania, i tha JO “korigjimit”

Opinione

E shtunë, 17 nëntor 2018

Në pritje të një “JO-je” Amerikane! Gjermania, i tha JO “korigjimit”

Nga: Fadil Maloku Më: 15 gusht 2018 Në ora: 17:14
Fadil Maloku

1. Zonja e hekurt Angela Merkel, i dha një “JO” të madhe dhe burrërore idesë së (trojkës; Vuçiq &Thaçi& Rama) “korigjimit” të kufijve!

2. Radha, tani është e Departamentit të Shtetit (se Kongresi ka një qëndrim më të qartë). SHBA-t, është fatlume se kanë një sistem të sofistikuar të “control and balance”, dhe se atje Presidenti, edhe po të dojë nuk mund të bëjë krye më vete çfarëdo...

3. Ta shohim, shtatori s’është larg. Nëse, DS-ja deklarohet prerazi pro... Amerika, në sytë, mendjen dhe bindjet e shqiptarëve do zvetënohej e dëmtohej në shkallë të pariparueshme.

Personalisht, s’e besoj këtë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test