Sekretari i AKR-së i kundërpërgjigjet Vetëvendosjes - Bota Sot
Sekretari i AKR-së i kundërpërgjigjet Vetëvendosjes

Politika

E shtunë, 17 nëntor 2018

Sekretari i AKR-së i kundërpërgjigjet Vetëvendosjes

Nebi Ajeti Nga Nebi Ajeti Më 17 maj 2018 Në ora: 17:06
Behgjet Pacolli

Sekretari i përgjithshëm i Aleanca Kosova e Re, Vesel Makolli, ka thënë për “Bota sot”, se partitë politike opozitare nuk mund të shkojnë në zgjedhje sa herë që ata të dëshirojnë.

Duke komentuar deklaratën e deputetes së Lëvizjes Vetëvendosjes, Arberie Nagavci, e cila është shprehur se ne tryezën e ardhshëm pikë kryesore do të jetë caktimi i zgjedhjeve të reja parlamentare, Makolli ka thënë se duhet shmangur zgjedhjet e shpejta dhe se duhet përkrahje e opozitës për qeverinë Haradinaj.

Image
Vesel Makolli

“Ne do te marrim pjesë në tryezën e radhës që pritet të organizojë Lëvizja Vetëvendosje, mirëpo nëse i pyesim partitë politike opozitare ato organizojnë zgjedhje sa herë që të dojnë, prandaj është koha që opozita duhet të kuptoje se një mandat është 4 vjet. Opozita nuk duhet me qenë pengesë për qeverinë, ajo duhet me e nxit pozitën të punojë më shumë, ne po kemi pengesë nga disa faktorë të jashtëm. Puna e zgjedhjeve nuk duhet diskutuara nëpër tryeza, por çështjet madhore. Vetëvendosja duhet të jetë unike dhe shtetformuese ashtu siç është treguar LDK me votimin e demarkacionit”, ka thënë Makolli.

“Një parti që nuk e respekton himnin dhe flamurin nuk e respekton vendin”, ka përfunduar Makolli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test