Gratë e zbulojnë: Marrëdhënia seksuale është më e mirë me këta burra

Seksi

Gratë e zbulojnë: Marrëdhënia seksuale është më e mirë me këta burra

Më: 30 mars 2021 Në ora: 20:07
Foto ilustruese

Ndërsa njerëzit argumentojnë se teknika është e rëndësishme për seksin e mirë, në anën tjetër janë ata që janë të fiksuar pas madhësisë, dhe e vërtetë është që të dy palët gabojnë.

Gjetja e përgjigjes është e lehtë dhe gjithçka që duhet të bësh është të pyesësh gratë.

Kjo është arsyeja pse u krye një studim në të cilin morën pjesë 103 gra “beqare” të cilat thanë se tipari më i rëndësishëm i mashkullit në seks është: sensi i humorit.

Burrat që vlerësohen si të mprehtë, domethënë dinë të gjejnë dhe të zhvillojnë biseda interesante, zgjidhen si të dashuruarit më të mirë në shtrat.

Dhe rëndësia e humorit tregohet më së miri nga fakti që zonjat thanë se burrat me humor të mirë , krijues dhe emocionalisht “të ngrohtë” më shpesh u japin orgazma grave.

Kjo gjithashtu ka një shpjegim plotësisht logjik: karakteri i gëzueshëm dhe disponimi i mirë i një burri janë përcaktuesit e rëndësishëm të orgazmave më të paharrueshme. Kjo sugjeron që humori çon në intimitet që i lejon gratë të përjetojnë intimitet në një nivel shumë më të lartë.

“Hulumtimi ynë ka treguar se orgazma e grave varen më shumë nga tiparet që potencialisht përfaqësojnë investime dhe kujdes (besnikëri, ngrohtësi emocionale dhe zgjuarsi) sesa nga tipare klasike të tilla si gjenet dhe maskuliniteti”, thanë autorët e studimit.

Gratë kishin përvojat më të mira seksuale me burra që kishin tipare pozitive të karakterit.

Sekreti i një orgazme të ashpër qëndron në këto cilësi mashkullore si zgjuarsia, kreativiteti, besnikëria, ngrohtësia dhe aroma e mirë, dhe më e rëndësishmja, burrat me këto cilësi janë përpjekur më shumë se të tjerët ta sjellin partneren e tyre deri te orgazma.

Natyrisht, duhet të vihet parasysh kufizimet e caktuara në këtë studim, dhe kjo gjithashtu theksohet nga studiuesit: Gjegjësisht, është e vështirë të vlerësosh se cila tipar duket se kontribuon më shumë në orgazëm.

Për shembull, humori dhe krijimtaria mund të rrisin vetëm ndjenjën e tërheqjes, dhe kështu, gjasat e orgazmës rriten.

Normalisht, karakteristikat fizike të seksit të fortë nuk duhet të neglizhohen, dhe disa studime kanë treguar se dy karakteristika mashkullore janë shumë të rëndësishme për gratë: shpatullat e gjera dhe vetëbesimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat