Rrëfen burri: Gruaja e mohoi tradhtinë, por e zura me kolegun e saj duke...

Seksi

Rrëfen burri: Gruaja e mohoi tradhtinë, por e zura me kolegun e saj duke...

Nga: B.S. Më: 13 maj 2021 Në ora: 20:48
Ilustrim

Një burrë 38 vjeçare ka rrëfyer tradhtinë e gruas së tij me kolegun e saj të vrapimit.

Kjo nuk është hera e parë që gruaja e tij po  e tradhton. Ajo e kishte tradhtuar edhe më herët, por ai e kishte falur.

Ai ka kërkuar këshilla nga psikologia në revistën “The Sun”.

Letra e plotë:

Kam kapur gruan time duke tradhtuar me partnerin e saj në vrapim - dhe nuk është hera e parë

Gruaja ime është duke më tradhtuar. Ajo ka një lidhje jashtë martesore më një koleg të saj në klubin e vrapimit.

Ata bëjnë seks në shtëpinë e tij, pastaj shkojnë për vrapim para se të përfundojnë në shtëpinë tonë.

Pjesa më e keqe është se unë vetëm e kam falur herën e parë kur më ka tradhtuar më një person tjetër..

Unë jam 38 dhe gruaja ime është 36. Ne jemi bashkë për 12 vite dhe kemi një vajzë nëntë vjeç.

Ne kemi një shtëpi të bukur dhe mendova se kishim edhe një jetë të lumtur familjare.

Kështu që bota ime u përmbys dy vjet më parë kur zbulova se gruaja im po tradhtonte me një koleg të saj.

Ajo dukej vërtet e penduar dhe më lutej për falje. E mendova dhe pranova t'i japim marrëdhënies sonë një shans tjetër për hir të vajzës sonë.

Gjithçka po shkonte mirë derisa vura re shikimin flirtues që ajo i dha kolegut të saj të ri në fund të një vrapimi.

Ajo ka qenë duke u stërvitur për një maratonë, kështu që unë nuk i kisha vënë në dyshim vrapimet e gjata.

Por ajo një vështrim më bëri të dyshoj në gjithçka.

Unë e ndoqa atë herën e kaluar kur ajo doli jashtë për vrap. Në vend që të takohej në park, takimi i saj ishte në shtëpinë e tij.

Ajo qëndroi për një orë para se të dilte me faqe rozë për një vrapim të shkurtër. Unë u ndjeva shumë keq.

Kur u përballa me të, ajo i mohoi të gjitha. Por më në fund ajo pranoi të tradhtonte për gjashtë muajt e fundit.

Unë e dua partnerin tim por kjo më ka shkatërruar. Kam frikë se është faji im sepse nuk jam e mjaftueshme për të në shtrat.

Ndjeva se nuk kisha zgjidhje tjetër veçse të largohesha. Po marr me qira një banesë afër shtëpisë, kështu që jam afër vajzës time.

Ende bëj seks me gruan tim. Kam frikë të jem pa të dhe ende e dua atë.

Këshilla e psikologës:

Ndërsa është e mundur që ju ta besoni edhe një herë, kjo kryesisht varet në faktin nëse ajo është e gatshme të punojë për të fituar përsëri besimin tuaj.

Pas lidhjes së saj të parë, nuk u morët me arsyet pse. Ky është çelësi.

Të dy duhet të punoni nëse mund ta kapërceni këtë. Nëse mund të falësh dhe ajo mund të fokusohet në martesën tuaj  100 përqind, marrëdhënia mund të shpëtohet.

Por sigurohuni për vendimin tuaj për të shmangur lëndimin përsëri.

Këmbëngulni që ajo të ndërpresë çdo kontakt me këtë djalë. Thuaji asaj kjo nuk do të thotë që do ta falësh, por tregon se ajo është serioze në lidhje me martesën tënde - dhe nëse është e sinqertë, do ta mendosh për këtë.

Nëse nuk ktheheni së bashku mund të jeni akoma një prind i dashur dhe i kujdesshëm për vajzën tuaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat