Sa shpesh masturbohen femrat? Ja e vërteta!

Seksi

Sa shpesh masturbohen femrat? Ja e vërteta!

Më: 12 gusht 2021 Në ora: 21:37
Ilustrim

Sa vajza dhe gra e pranojnë publikisht se masturbohen? Me siguri më pak se meshkujt, të cilët nuk e vrasin mendjen ta pranojnë një gjë të tillë.

Por një studim i fundit ka zbuluar se sa shpesh masturbohen femrat, ndonëse nuk flasin për këtë temë.

Bazuar në një studim amerikan të botuar në revistën “Journal of Sex Research”, femrat masturbohen mesatarisht pesë herë në muaj, në raport me meshkujt që rezultojnë 12 herë.

Një tjetër diferencë mes dy gjinive është edhe sa i takon orgazmës gjatë raporteve seksuale.

Vetëm 29% e femrave e arrijnë atë, përkundër 75% të meshkujve. Një këshillë për të arritur kënaqësinë ekstreme? Mposhtni rutinën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat