Rrëfehet 47 vjeçari: Seksi me të dashurën ishte i mahnitshëm, derisa i dashuri i saj...

Seksi

Rrëfehet 47 vjeçari: Seksi me të dashurën ishte i mahnitshëm, derisa i dashuri i saj...

Nga: B.S. Më: 13 shtator 2021 Në ora: 22:31
Foto ilustrim

Një 47 vjeçar i është drejtuar revistës “The Sun”, duke treguar historinë e tij të dashurisë me një 45 vjeçare.

47 vjeçari tregon që ka përjetuar një seks të mahnitshëm me një grua me të cilën kishte punuar vite më parë.

Ai thotë se për një kohë janë takuar mirëpo e gjitha mbaroi kur i dashuri i saj na zbuloi.

Më tej, ai shprehet që e ka ende në mendje gruan por që të njejtën lidhje nuk mund ta vazhdoj pasi ajo ka vendosur të shpëtoj lidhjen e saj.

Psikologia i rekomandon të distancohet nga kjo lidhje duke i rekomanduar një libër të saj me këshilla.

Rrëfimi i plotë:

E dashura psikologe: Unë kam bërë seks të mahnitshëm me një grua me të cilën punoja, por gjithçka u prish kur i dashuri i saj e mori vesh.

Unë jam 47 vjeç dhe ish-kolegia ime është 45 vjeçe.

Ne nuk e kishim parë njëri -tjetrin për më shumë se 15 vjet, por një shoqe e pëlqeu një postim të saj në Facebook dhe kështu më kujtoi momentet të mëhershme me të.

Kështu që unë kontaktova dhe e ftova për një kafe. Ne biseduam me atë ashtu si në ditët e vjetra.

Ne kishim gjithmonë një marrëdhënie shumë flirtuese, megjithëse isha i martuar atëherë - u divorcova gjashtë vjet më parë.

Unë e imagjinoja atë si e çmendur atëherë dhe ishte e njëjtë edhe këtë herë, shkruan “The Sun”, përcjell "Bota sot”.

Ne u takuam përsëri javën tjetër, në banesën time, dhe përfunduam duke bërë seks.

Ajo tha se më kishte imagjinuar gjithmonë gjithë ato vite më parë dhe dëshironte që të ishim bërë bashkë atëherë.

Ne e pamë njëri -tjetrin edhe disa herë. Seksi ishte gjithmonë brilant.

Unë isha duke u dashuruar me të, por ajo e bëri të qartë se ne thjesht po argëtoheshim pak.

Gjithçka ishte mirë derisa partneri i saj u kthye. Ai punon në Dubai.

Ne vazhduam të shiheshim kur ajo mund të ikte nga i dashuri i saj, por një ditë ai e ndoqi atë në takimin tonë në park.

E dashura ime i tha që lidhja e tyre kishte mbaruar, por ai nuk dëgjoi. Të gjithë në park po shikonin - unë kurrë nuk kam qenë në një pozitë më të vështirë se tash.

Unë i lash të flasin privatisht të dy në mënyrë që të zgjedhin problemet.

Pas kësaj takimet tona u ndalën, por ajo vazhdoi të më shkruante mesazhe deri rreth një javë më parë.

Mesazhi i saj i fundit shpjegoi se ajo po qëndronte me partnerin e saj dhe po përpiqej të shpëtonte lidhjen e tyre. Ajo tha se nuk mund të më shihte ose të më shkruante më.

Koka ime po më thotë ta harroj por zemra më thotë të pres, vetëm në rast se ajo ndryshon mendje.

Përgjigja e psikologes: Mund ta gjeni veten duke pritur për një kohë shumë të gjatë.

Ekziston një shans i jashtëm që ajo do të vijë duke ju kërkuar nëse nuk arrin të shpëtojë lidhjen e saj.

Sidoqoftë, fakti që ajo ka bërë këtë zgjedhje flet shumë për mënyrën sesi ajo e sheh marrëdhënien tuaj.

Është mirë që tani për tani të pushoni pak nga kjo marrëdhënie. Paketa ime mbështetëse Moving On mund t'ju ndihmojë të merrni pjesët.

Kërkoni mënyra për të zgjeruar jetën tuaj shoqërore dhe për të bërë miq të rinj.

Përfshiheni në aktivitete që ju interesojnë dhe do të keni më shumë gjasa të takoni dikë të veçantë me të cilin mund të lidheni, sesa përmes një faqe takimesh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat