Ja pse ulërasin femrat kur bëjnë seks…

Seksi

Ja pse ulërasin femrat kur bëjnë seks…

Më: 15 nëntor 2021 Në ora: 00:10

Femrat bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit nëse janë duke tradhtuar partnerin me dikë tjetër. Në një sondazh të ri, 88 përqind e femrave e pranojnë se janë më të zhurmshme se partnerët e tyre gjatë seksit. Ndërsa 64 përqind e meshkujve e konfirmojnë se partnerja e tyre është më e zhurmshme gjatë seksit.

Nga ana tjetër, edhe burrat nuk ngurojnë të pranojnë se kënaqen më shumë kur partnerja rënkon gjatë.

Shtatë nga dhjetë meshkuj thonë se u pëlqen kur partnerja bën zhurmë. Ndërsa 62 përqind e femrave thonë se u pëlqen kur meshkujt bëjnë zhurma gjatë seksit.

65 përqind e meshkujve dhe 63 përqind e femrave thonë se kanë dëgjuar çiftet e tjera teksa bëjnë seks.

Edhe pse 2 në 3 gra pranuan se shpesh herë e teprojnë në të bërtitura me qëllim që të ndihmojnë partnerët të arrijnë më shpejt në orgazmë, 71% e tyre deklaroi se rënkojnë vërtet.

Sipas studimit të botuar në Arkivat e Sjelljes Seksuale, 92% e të anketuarëve beson se të bërtiturat gjatë seksit ngrenë psikologjinë e partnerit, ndërsa 87% e tyre janë të zhurmshëm pikërisht për këtë arsye.

Sipas të njëjtit studim gratë ndiejnë kënaqësi më të madhe kur partneri i tyre erotik shpreh me zë të lartë kënaqësinë e vet.

Gjithashtu ka dhe një shpjegim shkencor lidhur me ndërtimin e gjinisë femërore. Fakti që mbaresat nervore përreth klitorit janë më të theksuara se ato në zonën përreth penisit të mashkullit, i bën femrat të përjetojnë orgazma të shumëfishta e të fuqishme.

Shkencëtarët thonë se nuk ka asnjë arsye se përse femrat duhet të bëjnë më shumë zhurmë se meshkujt gjatë seksit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat