Ushtrimi vrasës i yndyrës: Shkrin dhjamin nga stomaku dhe ijët!

Shëndetësia

Ushtrimi vrasës i yndyrës: Shkrin dhjamin nga stomaku dhe ijët!

Më: 9 shkurt 2021 Në ora: 17:34
Foto ilustrim

Nëse dëshironi të “skalisni” trupin, do t’ju zhgënjejmë, sepse pa u lodhur nuk ka as muskuj të mirë.

Lajm i mirë është që ekzistojnë ushtrime efikase, të cilat shkrijnë dhjamin nga ijët dhe stomaku.

Ushtrimi i quajtur “vrasës i yndyrës” është shumë kërkues, i cili do t’ju djersitë dhe do t’i eliminojë yndyrat nga ijët dhe stomaku.

Image

 

Me ekzekutimin e duhur të këtij ushtrimi, katër herë në javë, ju do të: – forconi muskujt e stomakut – do të formoni pllakëza në stomak – do të shpenzoni energji – do të forconi shpinën – do të formoni qëndrim të drejtë.

Si ta bëni këtë ushtrim:

Shtrijuni në dysheme, shtrimi këmbët, duart ngrini lart mbi kokë.

Tendoseni trupin, pastaj njëkohësisht ngrini këmbët dhe duart, duke u kujdesur që të mos i lakoni.

Prekni me duar shputat, duke lakuar trupin sikur thikë që paloset.

Qëndroni në këtë pozicion një deri në dy sekonda, pastaj shtrihuni.

Përsëriteni këtë ushtrim dhjetë herë, pushoni disa sekonda dhe bëjeni edhe një seri, pastaj bëni pushim dhe edhe një seri. Pra, përsëriteni këtë ushtrim 30 herë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat