Si të pastroni mëlçinë nga toksinat, përdorni këta tre përbërës

Shëndetësia

Si të pastroni mëlçinë nga toksinat, përdorni këta tre përbërës

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 13:06
Foto ilustrim

Mëlçia largon substancat e dëmshme nga trupi, por roli i saj është edhe më i madh

Ajo ruan hekurin dhe disa vitamina, si dhe glukozën, të cilën mëlçia e lëshon në qarkullimin e gjakut kur trupi ka nevojë për më shumë sheqer për energji.

Mëlçia gjithashtu lëshon qeliza të vjetra të kuqe të gjakut, insulinë dhe hormone të tjera, andaj është shumë e rëndësishme që ky organ të jetë gjithmonë në top formë.

Eliksiri që pastron mëlçinë dhe gjithë trupin përmban vetëm tre përbërës: vaj ulliri, lëng limoni dhe shafran i Indisë.

Përbërësit për eliksirin:

– 1 lugë e madhe vaj ulliri
– 1 lugë e madhe lëng limoni
– 1/2 lugë çaji të vogël shafran i Indisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat