Gjithsej 348 persona po trajtohen për coronavirus në Shkup

Shkupi

Gjithsej 348 persona po trajtohen për coronavirus në Shkup

Më: 1 janar 2021 Në ora: 12:14
Foto ilustrim

Në 24 orët e kaluara, 35 pacientë të rinj janë shtruar në spital në qendrat Kovide në Shkup për shkak të ndërlikimeve nga coronavirusi. Gjithsej 331 persona të dyshuar ose të konfirmuar për COVID-19 po trajtohen në repartet e sëmundjeve infektive në kryeqytet, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë 24 orëve të fundit në klinikat interne ka pasur pesë pranime edhe atë nga një pacient në Klinikën e Gastroenerhepatologjisë dhe në ORL dhe tre pacientë në TBC.

Në 24 orët e kaluara, 35 pacientë të shëruar janë lëshuar në shtëpi.

Në spitalin “8 Shtatori” ka gjithsej 92 pacientë, në Klinikën për Sëmundje Infektive ka 133 pacientë.

Gjithsej 348 1 pacientë të konfirmuar ose të dyshuar për COVID-19 po trajtohen në departamentet e sëmundjeve infektive në spitalet në kryeqytet. Shumë prej tyre janë në mbështetje të oksigjenit./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat