Në Shkup janë shtruar në spitale 33 pacientë të rinj

Shkupi

Në Shkup janë shtruar në spitale 33 pacientë të rinj

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 12:32
Foto Ilustrim

33 pacientë të rinj u shtruan në spital në qendrat Kovid në Shkup në 24 orët e fundit për shkak të ndërlikimeve me coronavirus, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Nga atje ata shtojnë se gjithsej 257 persona të dyshuar dhe të konfirmuar për COVID-19 po trajtohen në departamentet infektive në kryeqytet.

Shumë nga pacientët, sipas ministrisë, janë në mbështetje të oksigjenit.

Në 24 orët e fundit, siç u njoftua nga Ministria e Shëndetësisë, kishte 8 pranime në klinikat e interne.

Në Qendrën kovide “8 ShtatorI”, 10 pacientë të rinj u pranuan, ndërsa 10 pacientë të rinj u shtruan në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. 5 pacientë u pranuan në Kozle.

“Aktualisht, 25 pacientë janë duke u trajtuar në Klinikën e Lëkurës, 26 pacientë në Klinikën e Neurologjisë, dhe gjithsej 12 pacientë me simptoma të coronavirusit janë pranuar në Institutin e TB. Janë gjithsej 78 pacientë në spitalin “8 Shtatori”, dhe 91 pacientë janë të shtruar në Klinikën për Sëmundje Infektive, ndërsa ka 24 pacientë në Institutin për Sëmundjet e Mushkërive në Fëmijët Kozle. Një pacient u shtrua në spital në GAK”, njoftojnë nga Minsitria e Shëndetësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat