Arrestohet shkupjani, iu gjet marihuanë

Shkupi

Arrestohet shkupjani, iu gjet marihuanë

Më: 14 prill 2021 Në ora: 21:00
Foto ilustrim

Nënpunës policor sot arrestuan një person nga Shkupi afër Panairit të Shkupit.

Të cilit iu u gjet marihuanë, kumtoi MPB-ja.

“Sot në parkingun afër Panairit të Shkupit nga nënpunësit e policisë nga Njësia e Policisë Kriminale, Sektori për tregti të paligjshme të lëndëve narkotike, armëve dhe substancave të rrezikshme u privua nga liria A.N (33) nga Shkupi, sepse gjatë inspektimi tek ai u gjet marihuanë”, theksojnë nga Ministria.

Personi u arrestua në stacionin policor dhe pas dokumentimit të rastit, duke ndjekur udhëzimet e prokurorit publik, kundër tij do të ngrihet padi penale për shkak të ekzistencës së bazave për dyshim për kryerjen e vepres penale sipas nenit 215 të Kodit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat