113 shoferë gjobiten në Shkup

Shkupi

113 shoferë gjobiten në Shkup

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 12:42
Foto ilustrim

Gjithsej 113 masa janë vendosur në territorin e qytetit të Shkupit në 24 orët e fundit, njoftojnë nga Ministrisë së Brendshme.

“Për tejkalim të shpejtësisë janë shqiptuar 38 gjoba, 10 për vozitje pa patentë shoferi, shtatë për vozitje nën ndikimin e alkoolit, katër për përdorim të telefonit celular gjatë drejtimit, katër kundërvajtje të kryera nga motoçiklistët”, njoftojnë nga MPB.

Nga atje u bëjnë thirrje qytetarëve të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat