Shkup, arrestohet një diler i lëndëve narkotike

Shkupi

Shkup, arrestohet një diler i lëndëve narkotike

Më: 11 shtator 2021 Në ora: 20:58
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se dje, më 09.09.2021 në ora 18.20 në fshatin Gllumovë të Shkupit, policët kanë arestuar një 30-vjeçar, pasi në shtëpinë e tij është gjetur marihuanë.

“Pas informacioneve të siguruara paraprakisht dhe pas urdhrit gjyqësor, është arrestuar M.P.(30) nga Shkupi, sepse gjatë bastisjes së tij, në shtëpinë e tij dhe në vilë është gjetur marihuanë, metamfetamin dhe peshore digjitale”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Pas dokumentimit të rastit kundër tij do të shqiptohet kallëzim përkatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat