Në Shkup filloi prishja e ndërtimit të vjetër të Sallës Universale

Shkupi

Në Shkup filloi prishja e ndërtimit të vjetër të Sallës Universale

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 15:14
Salla Universale

Salla Universale ka filluar të marrë fytyrën e saj të re, ndau Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov në profilin e tij në Facebook.

Sipas njoftimeve nga Qyteti i Shkupit, e gjithë ndërtesa duhet të marrë një ndërtim të ri për njëzet ditë, pas së cilës do të fillojë ndërtimi i pjesës së jashtme dhe kupolës, i cili duhet të jetë gati deri në fund të vitit. Pastaj pritet fillimi i fazës së dytë, pra rindërtimi i brendësisë.

Njerëzit përgjegjës për projektin kohët e fundit deklaruan se projekti do të ruajë formën ekzistuese dhe do të bëhet një riorganizim i brendshëm i hapësirës.

Përndryshe, Salla Universale është mbyllur për një kohë të gjatë.

Në ngjarjen e fundit, një copë prej tavani u këput dhe ra në ulëset. Kjo ishte arsyeja për shtyrjen e të gjitha ngjarjeve të planifikuara në Sallën Universale në Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat