Gjobiten 133 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten 133 shoferë në Shkup

Më: 7 nëntor 2021 Në ora: 12:57
Foto ilustrim

Policia e Maqedonisë së Veriut ka dënuar 133 shoferë në territorin e Shkupit për shkelje të rregullave të komunikacionit gjatë ngasjes së veturës.

Raportohet që 63 e dënimeve janë për tejkalim të shpejtësisë, nëntë për vozitje nën ndikimin e alkoolit.

Derisa tre tjera për tejkalim të semaforit në ngjyrë të kuqe.

Policia ka regjistruar edhe raste si ngasja e veturës pa leje dhe përdorimi i telefonit gjatë ngasjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat