MPB: 49 dënime për tejkalim shpejtësie në Shkup

Shkupi

MPB: 49 dënime për tejkalim shpejtësie në Shkup

Më: 8 nëntor 2021 Në ora: 09:45
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrollet në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar gjithsej 83 masa, prej të cilave 49 janë për tejkalim shpejtësie, 13 për vozitje nën ndikimin e alkoolit dhe gjashtë për vozitje pa leje vozitje”, thonë nga policia.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat