Xhamitë e Shkupit me tabela të unifikuara

Shkupi

Xhamitë e Shkupit me tabela të unifikuara

Më: 12 nëntor 2021 Në ora: 22:17
Foto ilustrim

Myftinia e Shkupit në planin e aktiviteteve vjetore ka paraparë dhe unifikimin e tabelave nëpër gjitha xhamitë e Shkupit me identitetin institucional të Myftinisë.

Tabelat përmbajnë logon e BFI –së dhe Myftinisë së Shkupit, emërtimin e xhamisë , datën e ndërtimit, datën e rindërtimit dhe datën e restaurimit të xhamisë.

Procesi i vendosjes së tabelave filloi të enjten (11 nëntor 2021).

Dhe do të përfundojë me unifikimin e gjitha xhamive tona; në zonën e qytetit, Karadakut, Karshiakës dhe Dërvenit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat