Shkup, dënohen 37 motoçiklistë

Shkupi

Shkup, dënohen 37 motoçiklistë

Më: 17 prill 2022 Në ora: 07:20
Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se djeshme në periudhën prej orës 10.00 deri në ora 18.00, në territorin e SPB Shkup është kryer kontroll i përforcuar për sanksionimin e kundërvajtjeve të kryera nga drejtuesit e motoçikletave

Sipas MPB, janë sanksionuar 37 persona.

Nga këta, 19 drejtues mjetesh nuk kanë përdorur kaskë gjatë drejtimit të mjetit.

“U bëjmë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në trafik që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit dhe të kontribuojmë së bashku për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat