Arrestohet një i mitur në Shkup për vjedhje

Shkupi

Arrestohet një i mitur në Shkup për vjedhje

Më: 24 prill 2022 Në ora: 13:24
Foto ilustrim

Siç njoftojnë nga MPB, gjatë ditës së djeshme në ora 16:00 nga ana e nëpunësve policorë të Njësitit të Punëve të Brendshme Karposh-Njësia për Çështje Kriminalistike Karposh pranë SPB Shkup është arrestuar i mituri nga Shkupi.

Ai është arrestuar për shkak të ekzistimit të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “vjedhje e rëndë” në mënyrë të vrazhdë.

“Në të vërtetë, të njëjtën ditë rreth orës 15:30 minuta në stacion autobusi në Karposh i mituri i denoncuar të dëmtuarës i ka marrë zinxhir ari nga qafa. Me të miturin është realizuar bsedë zyrtare nga ana e nëpunësve policorë të delikuencës për të mitur. Nga ana e të dëmtuarës i mituri i denoncuar është njohur si autor i veprës penale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ata shtojnë se pas dokumentimit të plotë rastit do të parashtrohet kallëzim përkatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat