Pas 5 ditësh lëshohet rryma elektrike në Haraçinë

Shkupi

Pas 5 ditësh lëshohet rryma elektrike në Haraçinë

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 19:02
Foto ilustrim

Pas 5 ditësh më në fund është lëshuar rryma elektrike në Haraçinë të Shkupit.

Përveç kësaj banorët kishin mbetur edhe pa ujë, sepse hidroforët nuk punojnë pa rrymë.

Për këtë problem reagoi edhe Avokati i Popullit, Naser Zyberi, ku tha se kishte kontaktuar me banorët pas çka ka nisur procedurë në institucionin që përfaqëson.

Por, sot mesa duket problemi më në fund është zgjidhur dhe Haraçina ka rrymë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat