Me këngën “Bella Ciao” protestohet kundër propozimit francez para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Shkupi

Me këngën “Bella Ciao” protestohet kundër propozimit francez para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Më: 14 korrik 2022 Në ora: 14:05
Protesta në Shkup

Edhe sot po protestohet para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, në kundërshtim të propozimit francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë.

Protestuesit para Kuvendit kanë shprehur revoltën e tyre me thirrje të ndryshme, ndërsa kanë kënduar edhe këngën e famshme “Bella Ciao”.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftuan se kanë marrë të gjitha masat e nevojshme për sigurinë dhe mbajtjen e situatës nën konotroll.

Ministri Spasovski i ftoi qytetarët që të protestojnë në mënyrë të qetë, ndërsa organizatorët të jenë të përgjegjshëm.

Protestat sot mbahen në mesditë, pasi në këtë moment do të mbajë fjalim në Kuvend kryetarja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat