Uji në Shkup është i sigurt për pije

Shkupi

Uji në Shkup është i sigurt për pije

Më: 18 korrik 2022 Në ora: 10:51
Foto ilustrim

NP “Ujësjellësi dhe kanalizimet” njofton se sipas analizave kimike dhe mikrobiologjike të nga 55 pika matëse në Shkup, uji është i sigurt për pije.

“Departamenti për kontroll sanitar në periudhën prej 11 korrikut deri më 15 korrik ka marrë 208 mostra.

Për analizë fiziko-kimike dhe 208 mostra për analiza mikrobiologjike të ujit të pijshëm nga 55 pika matëse në Shkup”.

“Sipas rezultateve të marra nga testet, të gjitha mostrat përputhen me rregulloren për kërkesat për siguri dhe cilësi të ujit të pijshëm (Gazeta Zyrtare e RMV, nr. 183/18)”, informojnë nga NP Ujësjellësi dhe Kanalizimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat