Digjet deponia në “Vradarishte” në Shkup

Shkupi

Digjet deponia në “Vradarishte” në Shkup

Më: 23 korrik 2022 Në ora: 19:59
Foto ilustrim

Sot pasdite ka shpërthyer zjarr në deponinë “Vradarishte”.

E cila gjendet përballë Ndërmarrjes Publike “Lajka” në Maxhari të Shkupit.

Komandanti i Brigadës së Zjarrfikësve të Shkupit, Zvonko Tomeski, për AIM-n tha se deponia me gjasë ka filluar të digjet vetvetiu.

Ai shtoi se për momentin zjarri është duke u shuar nga dy makina zjarrfikëse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat