Detaje nga aksidenti në Shkup, ku u përfshi edhe një makinë e policisë

Shkupi

Detaje nga aksidenti në Shkup, ku u përfshi edhe një makinë e policisë

Më: 30 korrik 2022 Në ora: 22:22
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme ka dhënë detaje nga aksidenti i djeshëm i një veture të policisë ” në udhëkryqin mes bulevardit “Goce Delçev” dhe bulevardit “Filipi i Dytë i Maqedonisë”.

MPB njofton se nga aksidenti është lënduar rëndë një fëmijë i veturës tjetër të përfshirë në aksident, automjet i tipit “Pasat”, që po drejtohej nga 26-vjeçari E.R. nga Shkupi.

Sipas njoftimit, në aksident është lënduar edhe një 19-vjeçar me iniciale O.R. dhe një zyrtarë i policisë.

“Pas aksidentit të gjithë pjesëmarrësit janë transportuar në spitalin “Shën Naum i Ohrit”, ku pasagjerit të mitur nga automjeti “Pasat” i janë konstatuar lëndime të rënda, ndërsa E.R. dhe pasagjerit O.R. (19) nga Shkupi, si dhe një punonjës policie, i janë konstatuar lëndime fizike”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat