Aksident në Shkup, lëndohen katër persona të mitur

Shkupi

Aksident në Shkup, lëndohen katër persona të mitur

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 11:46
Foto ilustrim

Katër persona sot janë lënduar rëndë në një aksident që ka ndodhur në “Vodnjaska” në qendrën e Shkupit.

“Më 19.08.2022 në orën 04:20 është paraqitur se në kryqëzimin e rrugsë “Nënë Tereza” me rrugën “Todor Aleksandrov” dhe rrugën “Belgradska” një veturë “Ford Mondeo” me targa të Shkupit drejtuar nga një i mitur nga Shkupi ka goditur në mbrojtëset e metalit dhe në beton.

Në aksident lëndime të rënda kanë pësuar i mituri që drejtonte veturën dhe tre udhëtarë të tjerë të mitur (një nga Strumica, dy nga Shkupi), të diagnostikuar në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori” dhe Kompleksi klinika “Nënë Tereza”, njoftojnë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat