Arsovska: Këshilli i Bashkisë së Shkupit do të ketë sistem të ri digjital për votim

Shkupi

Arsovska: Këshilli i Bashkisë së Shkupit do të ketë sistem të ri digjital për votim

Më: 23 gusht 2022 Në ora: 13:22
Danella Arsovska

Në drejtim të transparencës më të madhe në punë, Arsovska njoftoi se Këshilli i Bashkisë së Shkupit do të digjitalizohet me sistem të ri për votim, me të cilin qytetarët do të kenë mundësi të kenë qasje në votimin e këshilltarëve.

Bashkia e Shkupit, siç theksoi Arsovska, tashmë është duke punuar në të parin nga pesë parqet e reja në Shkup, në Komunën e Gjorçe Petrovit, si dhe ka filluar rindërtimi i rrugës “Skoevska” në Butel, ndërsa përkujtoi se ka filluar aksioni për pastrimin e shtratit të Lumit Vardar, si dhe të kanalit të Usjanit.

Ajo gjithashtu paralajmëroi projekte si rindërtimin e rrugës “Hristofer Zhefaroviq” në Komunën e Gazi Babës, ndërtimin e rrugës së re “Brigada Maqedono-Kosovare” dega 18 në Shuto Orizare dhe projektin për ndërtimin e ujësjellësit në Rashçe, Kopanicë, Bojanë, Bukoviq dhe Llaskarcë në Komunën e Sarajit, si dhe projektin për pesë kilometra rrugë në Usje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat